log Kromka Słowa Bożego

Głodny nie jesteś sobą| 15.10.2017r.

artykuł XXVIII Niedziela zwykła, rok A. 15.10.2017r.
Głód i samotność to nie tylko doświadczenie ludzi bezdomnych. Każdy tego doświadcza i jednocześnie każdy może mieć te potrzeby zaspokojone. Wyjaśnia to św. Augustyn... i ten odcinek Kromki.

Poznaj siebie!| 05.10.2017r.

artykuł XXVII Niedziela zwykła, rok A. 08.10.2017r.
Obraz winnicy można odnieść do człowieka. Umysł, wola, serce mogą być narzędziami przynoszącymi nam szczęście i chwałę Bogu. Ale też możemy być nieuczciwi i jak dzierżawcy winnicy z przypowieści wybrać drogę buntu. Oby nie zabrakło nam rozsądku i miłości, gdyż właściciel winnicy chce naszego dobra.

Ja buntownik| 02.10.2017r.

artykuł XXVI Niedziela zwykła, rok A. 01.10.2017r.
Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek powiedzieć nie? Bunt wobec Boga w jakimś sensie może zdarzyć się każdemu, jesteśmy słabi i nerwowi. Ważne, żeby nie zatrzymać się na emocjach, ale przeanalizować sprawę i wrócić do rozmowy z Bogiem, który mówi: "Przychodźcie i spór ze mną prowadźcie".

Miłość... bez miary?| 23.09.2017r.

artykuł XXV Niedziela zwykła, rok A. 24.09.2017r.
Każda godzina, każda minuta, nawet ostatnia jest odpowiednia, aby zwrócić się w stronę królestwa Bożego. Nie ważne jaką masz przeszłość, nie ważne kim jesteś, ważne do czego i przez Kogo jesteś zaproszony... Nie zmarnuj swojej szansy!

Co znaczy dla nas krzyż?| 13.09.2017r.

artykuł Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, rok A, I. 14.09.2017r.
Co widzimy patrząc na krzyż? Ból, cierpienie, krew, śmierć – nie na to chcemy patrzeć... Owszem, ale życie jest brutalne. Możemy udawać, że istnieje świat bez cierpienia i trudu, a możemy spróbować zrozumieć znaczenie tego co trudne.

Operacja na sercu| 13.09.2017r.

artykuł XXIII Niedziela zwykła, rok A.
Jak upomnieć kogoś z pełnym poszanowaniem dla jego godności. Z jednej strony mamy obowiązek upominać się nawzajem. Z drugiej strony nigdy nie powinniśmy się ranić i niszczyć. Spróbujmy zatem znaleźć jakiś mechanizm dobrego upominania.

Krzyż znakiem zapytania| 12.06.2017r.

artykuł Uroczystość Trójcy Świętej, rok A.
Jakie znaczenie w życiu ludzi ma krzyż Jezusa. Skoro Chrystus przyjął krzyż dla naszego zbawienia..., czy dziś może chcieć kogoś potępić? Nie, do końca mamy wybór.

Pokój| 12.06.2017r.

artykuł Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok A.
Pokój to odwaga, jaką daje zaufanie. Pokój to dar, o który możemy prosić. Wtedy obawy, które podsuwa rozum, nie staną się barierą na drodze naszego rozwoju i na drodze do świętości. Aby dobrze się poczuć, nie wystarczy się uspokoić, warto prosić Ducha Świętego o Boży pokój.

Ja jestem z wami| 29.05.2017r.

artykuł Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rok A.
Pożegnanie czy pozostanie? Chociaż Jezus został zabrany sprzed oczu Apostołów, to jednak nadal jest z nami. Ta obecność jest trudna do dostrzeżenia – trudna, bo wymagająca. Ale mimo wszystko, jest to obecność bliska i serdeczna.

Co zrobić z bólem?| 29.05.2017r.

artykuł VI Niedziela Wielkanocna, rok A.
Klimat Ostatniej Wieczerzy to nie klimat świąt wielkanocnych, ale to zbliżająca się groza, śmierć. Rozpacz i śmierć duchowa często puka do naszego serca..., ale życie nie jest beznadziejne, są drzwi, przez które wychodzi się do życia.

< 1 2 3 4 5 6 > >>