log Artykuły

Być jak druh Wicek| 29.06.2020r.

artykuł Czym jest świętość? Wielu z nas kojarzy się ze wzniosłym i szlachetnym, nieskazitelnym życiem według Bożych nakazów. Tak rozumiana świętość jest poza zasięgiem – mogłaby zdarzać się tylko osobom idealnym, których przecież nie ma.

W kruszynie chleba Panie jesteś...| 29.06.2020r.

artykuł Sytuacja w jakiej się obecnie znajdujemy, prowokuje bardzo wielu z nas często do snucia różnego rodzaju apokaliptycznych wizji.

Błogosławiona strata| 05.04.2020r.

artykuł Kilka dni temu w szczególny sposób zastanawiałam się nad fragmentem Ewangelii, który mówi o kuszeniu Jezusa na pustyni. Bóg uświadomił mi, że jedna z pokus, która towarzyszyła tam Jezusowi to pokusa nie tracenia niczego.

Wielkopostny feniks| 26.02.2020r.

artykuł Wkrótce kolejna w moim życiu Środa Popielcowa. Znów podejdę, by przyjąć na głowę popiół. I kolejny raz zastanowię się nad jego symbolicznym znaczeniem. Czasem warto sobie przypomnieć, co Kościół chce nam przez pewne znaki powiedzieć.

Misyjni kolędnicy| 30.01.2020r.

artykuł Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przemieniły się w Misyjnych kolędników. Nawiedziły nasze domy, aby podzielić się radością odnalezienia Jezusa w betlejemskiej stajence przez scenki biblijne i śpiew kolęd razem z domownikami.

Symeon i postanowienia noworoczne| 08.01.2020r.

artykuł W okresie Bożego Narodzenia często słyszymy podczas Mszy Świętej fragmenty Ewangelii mówiące o pierwszych latach życia małego Jezusa. Obserwujemy Jego Rodzinę, widzimy, jak pokonuje różne trudności, uczy się kochać i ufać. Każda taka biblijna historia może być dla nas świetną lekcją.

Dajmy szansę ciszy| 20.12.2019r.

artykuł Rodzina to najmniejsza i najważniejsza wspólnota ludzka. Grono naszych najbliższych, z którymi dzielimy radości, smutki, nadzieje i marzenia. To miejsce, w którym uczymy się kochać, przebaczać, dzielić, towarzyszyć drugiemu człowiekowi.

Radosne śpiewanie| 07.11.2019r.

artykuł Już po raz XXII przeżywaliśmy radosne śpiewanie na chwałę Bożą podczas Festiwalu Piosenki Religijnej. Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Domu Kultury, przy pomocy przedszkola i szkół podstawowych, zadbali o przygotowanie dzieci do śpiewu. Każde otrzymało podarki ufundowane przez licznych sponsorów.

To jeszcze nie koniec| 21.10.2019r.

artykuł Październik wkracza już w końcową fazę. Można nawet zacząć odliczać dni do kolejnego miesiąca. Kończy się czas szczególnej pamięci o Maryi i modlitwie różańcowej. Ale wcale nie musi tak być.

Święty Paweł miał rację| 21.10.2019r.

artykuł Jakiś czas temu pisałam o pięciu językach miłości, czyli o głównych sposobach, w jaki ludzie okazują sobie miłość. Są to: afirmacja, spędzanie czasu, dotyk, prezenty, okazywanie pomocy. Jeśli nauczymy się mówić językiem drugiej osoby, sprawimy, że ona ciągle będzie czuła się kochana. Oczywiście warto podjąć ten wysiłek.

Strona 1 z 8
1 2 3 4 > >>

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2020

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 341541 gości.