Stacje Drogi Krzyżowej – Rozważania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich| 11.03.2024r.

artykuł Rozważania Drogi Krzyżowej z nabożeństwa w piątek 01.03.2024 r. przygotowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Kolejne walentynki z Jezusem| 11.02.2024r.

artykuł W tym roku kalendarz znów zrobił nam wyjątkową niespodziankę. Dzień zakochanych to jednocześnie Środa Popielcowa. Początkowo możemy mieć poczucie, że jest w tym jakaś niezręczność, dysonans. Atmosfera postu wydaje się nie pasować do tego dnia. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym dłużej, zobaczymy, jak bardzo trafne jest to połączenie.

Srebrny jubileusz| 30.10.2023r.

artykuł Już po raz XXV dzieci z Przedszkola Kasztanowa Kraina i Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej śpiewały na chwałę Bożą wybrane przez siebie piosenki religijne. Miały także okazję posłuchania występów zespołu Aleos ze Skwierzyny oraz wychowanków księdza Piotra Mazurka, ówczesnego Proboszcza, których zainspirował młodych ludzi do propagowania religijnego śpiewu.

Zagubiona owca| 12.10.2023r.

artykuł Kiedy nasz synek się urodził, otrzymał mnóstwo pięknych, potrzebnych i czasem wzruszających podarunków. Odwiedzający nas goście chcieli w ten sposób powitać tę małą istotkę. Za okazaną serdeczność i ogromne wsparcie byliśmy bardzo wdzięczni.

Z czego zrobiony?| 12.10.2023r.

artykuł O różańcu napisano już bardzo wiele. Setki rozważań, komentarzy, pomocy modlitewnych, wyjaśniania poszczególnych tajemnic. Mimo tego om wciąż pozostaje jakąś tajemnicą i niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Zwyczajnie niezwyczajna| 29.05.2023r.

artykuł Piszę ten tekst w Dzień Matki. Cieszę się ogromnie, że kolejny raz mogę świętować podwójnie. Po pierwsze, dziękując najlepszej ziemskiej mamie na świecie, po drugie - odkrywając piękno bycia matką.

Rozważania Drogi Krzyżowej 24.03.2023| 27.03.2023r.

artykuł Rozważania Drogi Krzyżowej, która odbyła się 24.03.2023 r. ulicami Przytocznej.

Tylko przechodzień| 15.03.2023r.

artykuł W ostatnim czasie wpadły mi w ręce dwa zbiory opowiadań. Pierwszy to debiut literacki Radosława Kotarskiego - znanego popularyzatora wiedzy. Drugi jest najnowszym dziełem uznanej autorki Joanny Bator. Obie pozycje zasługują na uwagę z wielu powodów. Jednym z nich jest sposób skonstruowania literackiego świata. Losy bohaterów poszczególnych opowiadań przecinają się. Warto poświęcić temu odrobinę uwagi.

Wielki Post - małe sprawy| 27.02.2023r.

artykuł Moją największą codzienną radością jest obserwowanie, jak rozwija się nasz synek. Z jakim zapałem i dziecięcym zachwytem poznaje otaczający go świat, na którym pojawił się tak niedawno. Codziennie uczy się nowych rzeczy. Zadziwiające i wzruszające jest też to, jak wiele my możemy nauczyć się od niego.

Rozśpiewane dzieci| 31.10.2022r.

artykuł Już po raz 24 odbył się Konkurs Piosenki Religijnej organizowany przez Koło Parafialne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej. Kto śpiewa na chwałę Bożą, ten modli się podwójnie - jak powiedział św. Augustyn.

1 2 3 4 > >>