log Modlitwy

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego, biskupa Wilhelma Pluty

Bp Pluta Bp Wilhelm Pluta (1910-1986), przez ponad 27 lat biskup gorzowski, zapisał się w pamięci swoich diecezjan jako święty i niezwykle gorliwy pasterz. Wywarł ogromny wpływ na kształt życia religijnego i społecznego, życie duchowe, strukturę i styl duszpasterstwa Kościoła na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim i Północnym.
21 stycznia 2002 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty, którego diecezjalny etap został zamknięty 9 września 2015 r., po czym rozpoczął się proces na etapie rzymskim. Do kurii biskupiej wciąż docierają nowe świadectwa o otrzymanych przez jego wstawiennictwo łaskach.
Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację sługi Bożego, biskupa Wilhelma Pluty.
Różaniec

różaniec Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej - nie tylko podczas nabożeństw, ale również w domu, w rodzinie, czy w każdej innej wolnej chwili.
Każdego dnia rozważamy inne tajemnice:
- poniedziałek (tajemnice radosne)
- wtorek (tajemnice bolesne)
- środa (tajemnice chwalebne)
- czwartek (tajemnice światła)
- piątek (tajemnice bolesne)
- sobota (tajemnice radosne)
- niedziela (tajemnice chwalebne)

Różaniec jest modlitwą do niej, Do Maryji, i jest naszą modlitwą którą odmawiamy z Maryją.
Proszę was, odmawiajcie różaniec. Wy chorzy i cierpiący, nie wypuszczajcie z rąk różańca! Modlitwa wsparta cierpieniem jest wielką siłą.

św. Jan Paweł II, dn. 28 X 1981r. na audiencji dla Polaków
O wstawiennictwo

wstawiennictwo Modlitwa do świętych może być codzienną praktyką w życiu chrześcijańskim. Katechizm uczy, że "możemy i powinniśmy modlić się do nich, aby wstawiali się za nami i za całym światem" (nr 2683). Głównie jest to modlitwa do Najświętszej Maryi Panny (np. Zdrowaś Mario, różaniec, litanie, Pod Twoją obronę), "módl się za nami, za mną" skierowane do naszego świętego patrona z chrztu czy bierzmowania, a także wiele innych sposobów modlitwy do osób ogłoszonych przez Kościół jako święci czy błogosławieni.

Prośba o wstawiennictwo skierowane do Świętego może być w formie bardzo prostej, krótkiej, jako modlitwa wyrażona własnymi słowami, z serca. Taka modlitwa jest dobra i zwykle wystarczająca. Owocność modlitwy wynika bowiem przede wszystkim z wiary, ufności i pokory, oraz wytrwałości i miłości wobec Boga na modlitwie.

Jeżeli jednak przedstawianą sprawę oceniamy jako ważną albo pilną, korzystamy często z zatwierdzonych przez Kościół tekstów modlitewnych. Należą do nich zarówno krótkie modlitwy do Świętego, jak również nowenny czy litanie. Wybór miejsca modlitwy to sprawa drugorzędna. Bywa, że ktoś wybiera się z pielgrzymką do grobu Świętego, aby przy nim się pomodlić. Taka modlitwa staje się wówczas także wyrazem czci wobec Świętego, a poczyniony trud pielgrzymowania – ofiarą dołączoną do modlitwy.

ks. Tomasz Trzaskawka - mateusz.pl

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2024

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 634696 gości.