log Kromka Słowa Bożego

Pustynia jest wszędzie| 13.03.2017r.

artykuł I Niedziela Wielkiego Postu, rok A.
Żyjemy w biegu, ciągłym hałasie. Nasze życie zaśmiecone jest olbrzymią ilością niepotrzebnych informacji, od których coraz bardziej jesteśmy uzależnieni. Wielki Post zaprasza nas, aby wyjść na pustynię. Może warto pobyć w tym czasie offline, a sięgnąć po Słowo Boże?

Don't worry, be happy| 13.03.2017r.

artykuł VIII Niedziela Zwykła, rok A.
Bóg troszczy się o każdego człowieka, ponieważ w Jego oczach każdy jest umiłowanym synem lub córką. Czy ojciec może własnemu dziecku odmówić wszystkiego, co niezbędne do życia i funkcjonowania? Skoro jesteśmy dziećmi, to jaka powinna łączyć nas relacja z ojcem? Czy nie zaufanie, prostota i rozmowa?

To co niewidzialne| 17.02.2017r.

artykuł VII Niedziela Zwykła, rok A.
Chodzi o to, by dostrzec, że pod grubą warstwą śniegu, kryje się oczekiwanie wiosny! Chrześcijanin ma tak otwarte serce, że mieści się w nim dostrzeżenia prawdziwego dobra każdej osoby, nawet tego, kto go krzywdzi. Czy ja potrafię w bliźnim zauważyć oblicze Boga samego?

Gdzie jest granica?| 17.02.2017r.

artykuł VI Niedziela Zwykła, rok A.
Przydatne pytanie przy robieniu rachunku sumienia – czy aby nie grzeszyć, wystarczy mieć katalog grzechów? Czasem może się wydawać, że czym większy katalog, tym dokładniejsza spowiedź. Ale przy takiej metodzie mogą nam umknąć pewne szczegóły. Jakie? O tym warto z Kimś porozmawiać...

Challenge czyli wyzwanie| 17.02.2017r.

artykuł V Niedziela Zwykła, rok A.
Nie jest bez znaczenia, co lajkujesz na portalach społecznościowych i co udostępniasz. Możesz marnować czas oglądając głupkowate filmiki, a możesz wykorzystać okazje, by dać świadectwo o swojej wierze. Pamiętaj jednak, że w realu też czekają ludzie, którym nie ma kto zanieść Boga.

Święci spowiadają się często!| 29.01.2017r.

artykuł IV Niedziela Zwykła, rok A.
Ktoś, kto zrozumie, na czym polega sakrament pokuty i pojednania, będzie z niego korzystał, bo zrozumie, jaką wartość ma osobiste spotkanie z osobistym Bogiem. W tym sakramencie ujawnia się niepowtarzalna miłość Boga wobec nas, miłość, która kocha każdego, jakby był jedyną istotą na ziemi!

Chcieć dać się poznać| 29.01.2017r.

artykuł III Niedziela Zwykła, rok A.
Gdy przychodzimy do lekarza, spowiadamy się z najdrobniejszych szczegółów życia tylko po to, by mógł on wystawić dobrą diagnozę, zdarza się jednak, że przy spowiedzi brak nam tak wzniosłej otwartości. Łudzimy się, że obchodząc prawdę, dostąpimy uzdrowienia... Nie tędy droga!

Bezgrzeszny grzesznik, czyli ja?| 14.01.2017r.

artykuł II Niedziela Zwykła, rok A.
Czy grzech to coś, co istnieje naprawdę? Czym jest grzech, jak go rozpoznać? Dlaczego mam uważać się za grzesznika? Bez odpowiedzi na te pytania nie da się zrozumieć sakramentu pokuty i pojednania.

Spowiedź. Po co przytulać ludzi?| 07.01.2017r.

artykuł Święto chrztu Pańskiego, rok A.
Czy ma sens codzienne zmywanie talerzy? Czy ma sens przytulanie dziecka? Czy ma sens mówienie najbliższym, że się ich kocha..., a czy ma sens spowiadanie się, mimo iż nie bardzo widać, jak ubywa nam wad? Pomyślmy wspólnie, czym jest sakrament pokuty i pojednania.

Nigdy tego nie zapomnę!| 30.12.2016r.

artykuł Świętej Bożej Rodzicielki, rok A.
W codziennym zabieganiu, w wielości informacji jakie do nas docierają, bardzo trudno wychwycić słowa najważniejsze. Nawet Słowa Bożego usłyszanego rano, wieczorem już nie pamiętamy. Maryja jest dla nas wzorem, jak podchodzić do słów, wydarzeń naprawdę ważnych w naszym życiu.

<< < 2 3 4 5 6 7 8 > >>