log Kromka Słowa Bożego

Wytrwałość| 15.10.2016r.

artykuł XXIX Niedziela Zwykła, rok C.
Czy modlitwa jest szkołą? A jeśli tak, to czego? W tej szkole od nabywanych umiejętności ważniejsze jest, kto jest nauczycielem. Widząc Mistrza i Jego umiejętności, a przede wszystkim wierząc w Jego pomoc, nie boimy się, że nasz wysiłek pójdzie na marne.

Dzięki| 10.10.2016r.

artykuł XXVIII Niedziela Zwykła, rok C.
Proste słowo, a czasem trudno je wymówić. Czy tak nie jest? Powody do narzekania szybko przychodzą nam na myśl, ale więcej korzyści daje dziękowanie. Gdy zauważę okazję do dziękowania, to zauważę też kogoś, kto jest dobry dla mnie, a to oznacza, że jestem dla kogoś ważny. Gdy budzę się rano, to znaczy, że jestem ważny dla Boga, bo On daje mi kolejny dzień. I już jest powód, aby powiedzieć: "Dzięki"!

Młodość, to stan umysłu| 29.09.2016r.

artykuł XXVII Niedziela Zwykła, rok C.
Zawsze można znaleźć w sobie siłę do czynienia dobra. Nasze możliwości zależą nie tylko od posiadanych środków, ale w dużej mierze od współpracy "z górą"!

100% ŚWIADOMOŚĆ| 29.09.2016r.

artykuł XXVI Niedziela Zwykła, rok C.
Czy codzienność jest szara? To, jak na nią patrzymy, zależy od nas. Może ona nas przytłaczać albo inspirować. Chociaż może tego nie dostrzegasz, w tym życiu masz wiele okazji, aby się okazać zwycięzcą i kimś niezastąpionym dla drugiej osoby. Wystarczy prosić Ducha Świętego o wyostrzony wzrok wiary, a nie znieczulać świadomość trudów. Chrześcijanin to człowiek odwagi a nie ucieczek... chyba, że do Boga w modlitwie, prosząc o moc do walki:)

Na czarną godzinę| 29.09.2016r.

artykuł XXV Niedziela Zwykła, rok C.
Czy w przypowieści o nieuczciwym rządcy jest mowa o pieniądzach, czy o czymś więcej? Każdy jest rządcą własnego życia i posiadanych talentów. Można je różnie wykorzystać, zabiegając o przyjemność chwili lub coś lepszego i trwalszego. Spryt się liczy także w duchowych sprawach, bo one są tej... najwyższej wagi.

Fizjoterapia - czy warto?| 12.09.2016r.

artykuł XXIV Niedziela Zwykła, rok C.
Czy zwykłe zwichnięcie stopy ma coś wspólnego z życiem duchowym? Czy przyglądając się temu co nam bliskie, widzialne i dotykalne możemy zrozumieć świat Boga, niewidzialny i niepojęty?

Kocham, więc wymagam| 12.09.2016r.

artykuł XXIII Niedziela Zwykła, rok C.
Czy pomimo grzechów mogę być uczniem Jezusa? Co trzeba zrobić, by móc dołączyć do Jego szkoły? To proste. Wystarczy chcieć... dla Boga grzechy nie są problemem, ale nasza duchowa ospałość. Obudź się i ruszaj!

Modlę się o cud...| 19.07.2016r.

artykuł XIII Niedziela Zwykła, rok C.
Zdarza się, że potrzebujemy cudu, modlimy się o niego i go nie otrzymujemy. Dlaczego tak się dzieje? Czemu wszechmocny Bóg nie zawsze odpowiada na nasze wołanie, a przynajmniej nie tak, jakbyśmy chcieli?

Jak zmieścić wszystko w jednym cm?| 15.06.2016r.

artykuł XII Niedziela Zwykła, rok C.
Kim jest dla mnie Chrystus? Czy uznaję Jego wszechmoc? Czy uznaję, że Jego miłość można dziś zobaczyć i dotknąć? Bez odpowiedzi na te pytania nie ma prawdziwej wiary.

Z innej szuflady| 15.06.2016r.

artykuł XI Niedziela Zwykła, rok C.
Mówi się: "Nie oceniaj książki po okładce". Często dla uproszczenia własnego myślenia oceniamy innych ludzi i wkładamy w szufladki. Czy istnieje jakaś alternatywa do tego przyzwyczajenia?

<< < 4 5 6 7 8 9 10 > >>