log Artykuły

Wiosna - czas wzrastania| 13.04.2018r.

artykuł Słuchajcie: oto siewca wyszedł siać. (Mk 4, 3)
Na ziemi wszystko ma swój czas. W przyrodzie najlepszą porą siewu jest wiosna, kiedy to prawie każdy z nas coś wysiewa, czy to w ogrodzie, w polu lub korytkach balkonowych.

Ziarno, aby wzeszło i wydało dobre owoce, musi mieć odpowiednie warunki. Potrzebna jest żyzna i wilgotna gleba oraz ciepło.

Można tu doszukać się analogii do życia człowieka wiary - tak jak gleba musi być gotowa na przyjęcie ziarna, tak serce człowieka powinno być zawsze przygotowane na Słowo Boże.

Ziarno po skiełkowaniu wzrasta i pnie się ku górze - ku słońcu, które daje roślinie energię niezbędną do życia. Natomiast serce człowieka to "gleba", na którą Bóg - Siewca rzuca swoje słowo - ziarno.

Aby ten Boży zasiew wydał dobre i obfite plony, nasze serca muszą przyjąć Słowo Boże i pozwolić mu na wzrastanie ku górze - ku Bogu, który jest jedynym źródłem energii dla niezachwianej wiary.

"Polem", na którym Boże Słowo najlepiej rośnie i rozwija się w nas to Msza Święta. Wspólnota Eucharystyczna i Ewangelia Święta jest tym dla człowieka, czym dla ziarna ciepła, żyzna i wilgotna gleba.

Nie zaniedbujmy Eucharystii i bądźmy zawsze gotowi na przyjęcie Słowa Bożego.

Andrzej Gnybek

"U Źródła" nr 1 maj 2013 rok I

Wstecz

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2019

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 287180 gości.