log Artykuły

W kruszynie chleba Panie jesteś...| 29.06.2020r.

artykuł Sytuacja w jakiej się obecnie znajdujemy, prowokuje bardzo wielu z nas często do snucia różnego rodzaju apokaliptycznych wizji.

Co by było, gdyby epidemia jeszcze bardziej sparaliżowała ludzie funkcjonowanie? Jak wyglądałby świat, jeśli ulice na dłużej pozostałyby puste, a zakłady pracy zamknięte? Co się stanie, jeśli ludzie zostaną zmuszeni do jeszcze radykalniejszego ograniczenia kontaktu fizycznego? Obyśmy nigdy nie musieli się o tym przekonywać.

Pośród wielu pytań i pesymistycznych wizji przyszłości nie pojawiało się pytanie: Co by było gdyby z jakiegokolwiek powodu zabrakło Ciała Chrystusa? Takie apokaliptyczne lęki towarzyszą nam raczej rzadko. To chyba dobrze. Mamy pewność, że Eucharystyczny Bóg zawsze z nami będzie. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mogłoby go zabraknąć.

Kapłan Bożą mocą przemienia zwykły chleb w Ciało Boga i zanosi Go ludziom. Kościół w swojej wielkiej mądrości powołał także funkcję Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Oni także, jako świeccy pomocnicy, zanoszą Chrystusa Eucharystycznego chorym i wspierają księdza w rozdawaniu Ciała Jezusa podczas Mszy Świętej.

W sobotę 20 czerwca b.r. 29 nowych szafarzy zostało uroczyście wyznaczonych i rozesłanych, by zanosili ludziom Boga. Wśród nich był również przedstawiciel naszej wspólnoty parafialnej – Pan Piotr Grzelczyk.

Przewodniczący uroczystej Mszy Świętej biskup Paweł Socha, podkreślała, że misja, którą otrzymują nowi szafarze wymaga wiary i pewności, że naprawdę przekazują bliźnim prawdziwego Chrystusa. Biskup podkreślał, że z tego głębokiego przekonania powinno wypływać jeszcze większe pragnienie służby i dzielenia się miłością z drugim człowiekiem. Wezwał nowych szafarzy, by byli przykładem i wzorem w swoich rodzinach i parafiach. By nie bali się tego, kogo pokazują i głoszą, swoim życiem. Zachęcał, by sami także stale karmili się Eucharystią i z Niej czerpali siłę do tego, by jak najlepiej wypełniać swoją posługę.

Będziemy wspierać wszystkich szafarzy z naszej parafii, by wytrwali i nie zniechęcali się na drodze tej wyjątkowej służby.

Renata Grzelczyk

Zdjęcia z promocji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Wstecz

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2020

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 349116 gości.