log Artykuły

Z czego zrobiony?| 12.10.2023r.

artykuł O różańcu napisano już bardzo wiele. Setki rozważań, komentarzy, pomocy modlitewnych, wyjaśniania poszczególnych tajemnic. Mimo tego om wciąż pozostaje jakąś tajemnicą i niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Pamiętam z dzieciństwa (może z lekcji religii, a może ze spotkań Żywego Różańca Dzieci… Nie przypomnę sobie dokładnie) takie zadania, by wykonać różaniec z różnych, mało „świętych” materiałów. Kreatywność nie znała granic. Powstawały piękne sznurki paciorków z kasztanów, jarzębiny, pudełeczek po zabawkach z Kinder Niespodzianek i wielu, wielu innych produktów.

Ta twórcza aktywność jest właściwa także dorosłym. W sanktuariach poświęconych Matce Bożej często jest taki kącik, w którym zgromadzono różańce wykonane z różnych materiałów, często związanych z zawodem lub pasją ich posiadaczy.

Jest w tym również jakaś duchowa mądrość. Przynosimy Maryi to co nasze, codzienne, zwyczajne, co nas otacza, czym żyjemy. Ona tego właśnie pragnie – być z nami. Chce dzielić nasze radości, smutki, plany, nadzieje.

Może dziś, na początku października, warto postawić sobie pytanie: Z czego zrobiony jest mój różaniec? Ze znoju i trudu, bo nie jest mi łatwo mierzyć się z rzeczywistością, a każdy dzień to walka? Z radości i wdzięczności, która przepełnia moje serce, ponieważ widzę, jak zostałem obdarowany? Z lęku i strachu, gdyż nie mam pojęcia, co będzie jutro i nie mogę przestać myśleć o przyszłości?

Niezależnie od tego, jak odpowiemy na to pytanie, bądźmy szczerzy. I zaprośmy Matkę Jezusa do tej codzienności. Przesuwajmy paciorki, wycierając kurze, gotując obiad, myjąc podłogę. Maryja nas przyjmie z naszymi lękami, radościami, trudnościami. Taka właśnie jest.

Renata Grzelczyk

Wstecz

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2024

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 634673 gości.