Co robił anioł w supermarkecie?| 31.12.2016r.

Zatłoczone ulice i sklepy pełne zabieganych klientów, którzy do ostatniej chwili robią "ostatnie" zakupy. Dobrze znamy ten przedświąteczny pośpiech. Czy w takim zamieszaniu jest miejsce na Bożą interwencję i poruszenia ludzkich serc?

Tegoroczne jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przytocznej dają bardzo optymistyczną odpowiedź na to pytanie. Młodzi aktorzy prezentują historię niezwykłego bożego posłańca – anioła Teofila, który został wysłany przez Szefa z rutynową przedświąteczną misją. Nie wydaje się z tego zadania szczególnie zadowolony. Ze smutkiem dostrzega bowiem, że ludzie jak zwykle zapomnieli, jaki jest sens Bożego Narodzenia.

Jego nastawienie zmienia się, kiedy w jednym z supermarketów spotyka rezolutne, urocze rodzeństwo – Adama i Ewę. Ten wyjątkowy "przypadek" sprawia, że zarówno dzieci jak i anioł Teofil mogą się wzajemnie od siebie nauczyć czegoś nowego.

Było to bardzo twórcze spotkanie, które z pewnością zostawi w nich swój ślad. Jeśli też chciałbyś zobaczyć się z Teofilem i dziećmi, zapraszamy do kościoła parafialnego 8 stycznia. Nie może Cię tam zabraknąć!