Dokąd idziesz?| 29.05.2017r.

Istnieć oznacza być ciągle w drodze. Dążymy do realizacji naszych planów, marzeń. Chcemy się nieustannie rozwijać. Na szlaku spotykamy też innych ludzi, którzy również gdzieś zmierzają. Życie nie lubi stagnacji. Kiedy osiągniemy jedno, znajdujemy coś nowego, do czego warto dążyć.

Oczywiście nie ma w tym nic złego. Człowiek dzięki takim świadomym poszukiwaniom ma szansę odkrywać pełnię swojego człowieczeństwa. Może dotrzeć do tego, co jest źródłem prawdziwego szczęścia, odkryć własne powołanie i tożsamość.

Można to zrobić prawdziwie tylko wtedy, gdy nadrzędnym celem naszej wędrówki będzie Bóg, chęć poznania Go, spotkania z Nim i upodabniania się do Niego. Tęsknotę za tym Celem odczuwają na pewno wszyscy, bo to sam Stwórca umieścił ją w ludzkim sercu. Niektórzy, niestety, wybierają wiele pokrętnych dróg, bo nie chcą dostrzec, jaka jest przyczyna ich wewnętrznego niezaspokojenia.

Chrześcijanin rozumie, Kto powinien być celem jego życiowej podróży. Chce iść do Chrystusa. Być może dlatego pielgrzymowanie było od dawna popularną formą pobożności. Czas spędzony na wędrowaniu do miejsc kultu był okazją, by jeszcze bardziej przypomnieć sobie, że w trudzie naszego życiowego wędrowania chce być obecny Jezus, bo On ma lekarstwa na wszystkie problemy i kłopoty.

Dobrze, że w naszej parafii również obudził się duch pielgrzymowania. Szliśmy z Przytocznej do Nowej Niedrzwicy - do Maryi i z Maryją. To przecież właśnie Ona zna najlepszą drogę do swojego Syna. Jest niezawodną Przewodniczką. Być może to nie była długa trasa. Ktoś mógłby pogardliwie stwierdzić: "Też coś, to nie Częstochowa." Na pewno taka pielgrzymka nie może się równać z wyprawą na Jasną Górę. Ale przecież na drodze do celu było tyle okazji, żeby służyć, dzielić się radością, uśmiechem, okazywać sobie wzajemnie miłość. A przecież właśnie to powinno być najważniejsze w czasie każdej wędrówki, także tej przez życie.

Dziękujemy Parafianom z Nowej Niedrzwicy za tak miłe przyjęcie, rodzinną atmosferę i pyszny poczęstunek. Oby wędrowanie do Matki Bożej Fatimskiej stało się naszą kolejną piękną tradycją.

Renata Pałka

Galeria zdjęć z pielgrzymki