log Grupy i wspólnoty - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Spotkania: każdy drugi czwartek miesiąca po Mszy św. (ok. 18:30).

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w naszej parafii powstało w 1995 r. z inicjatywy ówczesnego ks. proboszcza Piotra Mazurka. Zostało zarejestrowane rok później. Do Stowarzyszenia wstąpiło dziewięć rodzin. W każdy drugi czwartek miesiąca odbywają się spotkania członków, które zaczynają się Mszą świętą, po niej przechodzimy do salki katechetycznej, gdzie są prowadzone rozważania Pisma Świętego i dokumentów papieskich oraz plan działalności bieżącej.

Stowarzyszenie czynnie uczestniczy w organizowaniu kolonii letnich dla dzieci, festiwalu piosenki religijnej. Wraz ze Szkołą Podstawową organizuje paczki choinkowe dla dzieci. Członkowie Stowarzyszenia pełnią dyżury przy zbiórce datków na remont kościoła i plebani. Zajmowaliśmy się także zbiórką i rozdawaniem odzieży dla rodzin potrzebujących. Co roku prowadzimy drogę krzyżową i organizujemy spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia.


Wstecz

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2020

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 349114 gości.