Sto lat z Niepokalaną i Jej Rycerstwem| 03.12.2017r.

artykuł List Episkopatu Polski z okazji setnej rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej.

Moc miłości, królewskość Boga| 27.11.2017r.

artykuł W ten ukryty sposób On pozwala się spotkać, wyciąga do nas rękę jak żebrak... Papież Franciszek o kryteriach przynależności do królestwa Bożego - Anioł Pański w Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017r.

Eucharystia najwspanialszą modlitwą| 19.11.2017r.

artykuł Msza św., Eucharystia to czas uprzywilejowany, by przebywać z Jezusem, a przez Niego z Bogiem i z braćmi - o Eucharystii jako najwspanialszej modlitwie mówił papież Franciszek w środę 15.11.2017r. na placu św. Piotra podczas audiencji ogólnej.

Msza św. nie jest spektaklem!| 11.11.2017r.

artykuł Jestem bardzo smutny, kiedy celebruję Mszę św. tutaj na placu, albo w bazylice i widzę wiele telefonów komórkowych wzniesionych w górę. Nie tylko wiernych, ale także niektórych księży a nawet biskupów. Ależ proszę was: Msza św. nie jest spektaklem! Kapłan mówi: "W górę serca". Nie mówi: "w górę nasze telefony komórkowe!" Zapamiętajcie – żadnych telefonów komórkowych!
Plac św. Piotra, 08.11.2017r.

Miłość - instrukcja obsługi| 08.11.2017r.

artykuł Nie da się zamknąć miłości w kilku słowach. Podejmuję decyzję, by kogoś kochać. I właśnie w tym momencie rozpoczyna się ciężka praca.

Darczyńcy otwierają przed młodymi ludźmi horyzonty nadziei | 08.10.2017r.

artykuł List na XVII Dzień Papieski - 08.10.2017r.
Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Ufamy, że tegoroczna kwesta pozwoli na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Takich stypendystów jest obecnie około dwa tysiące. Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei – czytamy w liście Konferencji Episkopatu Polski na XVII Dzień Papieski.

Chrześcijanin jest misjonarzem nadziei| 05.10.2017r.

artykuł Kiedy całe niebo jest zachmurzone, to błogosławieństwem jest ten, który umie mówić o słońcu. Takim właśnie jest prawdziwy chrześcijanin.

Męczennicy wszystkich czasów, z ich wiernością Chrystusowi, mówią, że niesprawiedliwość nie jest ostatnim słowem w życiu - mówił papież podczas katechezy w święto św. Franciszka z Asyżu 04.10.2017r.

Kochaj, wierz, marz, trwaj w nadziei. Żyj Bożą łaską!| 23.09.2017r.

artykuł Do życia nadzieją każdego dnia i niezależnie od warunków zewnętrznych zachęcił Ojciec Święty wiernych podczas audiencji ogólnej - 20.09.2017r.

Tu i teraz| 04.09.2017r.

artykuł Jest kilka definicji łaski Bożej. Jedna z moich ulubionych brzmi: Łaska to działanie Boga w życiu człowieka. Często zadajemy sobie pytanie o obecność Boga w naszej codzienności. Mówimy nawet czasem, że On nie działa, nic nie robi. Czy to oznacza, że nie ma dla nas łaski?

Nadzieja| 07.08.2017r.

Są rzeczy znane i nieznane, a pomiędzy nimi drzwi.
William Blake

11 października
Leżę tutaj już tydzień i patrzę jak kretynka w sufit. Właściwie nie ma dla mnie ani przyszłości, ani nawet teraźniejszości. Całe moje "teraz" jest jakby poza mną. Nie potrafię nawet ubrać w słowa tego, co się ze mną dzieje. To taki lęk przed tym, że jak się coś napisze, to nie ma od tego odwrotu. Słowo ma wielką moc. Wiem coś o tym, przecież jestem polonistką. Może kiedyś będę gotowa, żeby napisać tutaj o mojej teraźniejszości...

<< < 2 3 4 5 6 7 8 > >>