To pytanie – co mamy czynić? – odczuwamy jako własne| 14.12.2015r.

artykuł Droga nawrócenia przejawia się w konkretnych zobowiązaniach do sprawiedliwości i solidarności. Jest to droga "czynnej miłości bliźniego". Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie 13.12.2015r.

Doświadczmy i bądźmy świadkami Bożego Miłosierdzia| 11.12.2015r.

artykuł Katecheza papieża Franciszka wygłoszona podczas audiencji generalnej 9 grudnia 2015.

Biskup Tadeusz Lityński promowany na urząd biskupa diecezjalnego| 04.12.2015r.

artykuł Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację księdza biskupa Stefana Regmunta z posługi biskupa zielonogórsko-gorzowskiego, złożoną zgodnie z kan. 401 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego i mianował biskupem zielonogórsko-gorzowskim dotychczasowego biskupa pomocniczego tej diecezji Tadeusza Lityńskiego.

Zrozumieć słowo "Adwent"| 04.12.2015r.

artykuł Encyklopedyczne hasła? Naukowe terminy? Zwróćmy uwagę na ich wymowę, zawartość, treść. Słownik to bogactwo słów. Lecz nie zdoła zdefiniować bogactwa ludzkiej duszy. Nie wyjaśni dogłębnie tego, co tkwi w umyśle, w sercu, w wierze. W wierze w to, co niepojęte, a co wkrótce nastąpi.

Wielbi dusza moja Pana!| 04.11.2015r.

To październikowe popołudnie różniło się od wszystkich pozostałych. Gminny Ośrodek Kultury kolejny raz stał się miejscem wyjątkowego duchowego i artystycznego święta. Festiwal Piosenki Religijnej to bardzo wartościowa tradycja naszej społeczności.

W poszukiwaniu dróg, jakie wskazuje Ewangelia| 26.10.2015r.

Homilia papieża Franciszka podczas Mszy św. zamykającej synod o małżeństwie i rodzinie. Synod obradował w dniach 4-25 października 2015r. w Watykanie pod hasłem: "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym".

Głosić Ewangelię rodziny wiernie, w prawdzie i miłości| 05.10.2015r.

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Eucharystii na rozpoczęcie XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym", 4 października 2015.

Nie śmiej się...| 03.07.2015r.

Słowo Boga potrafi zaskakiwać i nigdy nie jest przypadkowe. To wspaniale, że ostatniego dnia roku szkolnego mogliśmy wysłuchać podczas Mszy Świętej fragmentu niezwykle inspirującej historii Sary i Abrahama, która w tym czasie zdaje się szczególnie pasować.

Blisko...| 10.06.2015r.

Dziś cię za stołem swym Chrystus ugościł,
Dziś Anioł tobie niejeden zazdrościł.

Adam Mickiewicz

Czego tak zazdroszczą nam te istoty niebieskie? Pod wierszem, którego fragment jest mottem tekstu, widnieje następujący dopisek: "W dzień przyjęcia Komunii Świętej". Tego właśnie, według poety, zazdroszczą nam nawet aniołowie.

Świadectwa| 10.06.2015r.

Kilka miesięcy przygotowaliśmy się do przyjęcia Komunii Świętej. W ostatnim tygodniu przed tą ważną uroczystością spotykaliśmy się w kościele na próbach. Dzieci i rodzice byli zdenerwowani.

<< < 5 6 7 8 9 10 >