log Strona główna

XXII Festiwal Piosenki Religijnej
Serdecznie zapraszamy!

Zwyczajna wyjątkowość... Czyli o tym jak nie czekać na znak| 03.06.2019r.

artykuł Maj – miesiąc Pierwszej Komunii Świętej dla wielu dzieci. W tym czasie, częściej niż zwykle, zdarza mi się wspominać swój własny czas świętowania i tego bliskiego spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

Postanowienia wielkopostne. Szansa na sukces.| 06.03.2019r.

artykuł Jak to się dzieje, że często tracimy zapał już na początku Wielkiego Postu? Mamy ogromne ambicje, tak zwane szczere chęci, a później okazuje się, że znowu nie wyszło i zniechęcamy się zupełnie, rezygnując z wysiłku.

Szatańskie szepty| 11.12.2018r.

artykuł Za nami rekolekcje adwentowe. Szczególny czas zamyślenia i przypomnienia sobie podstaw relacji z Bogiem. Może to wydaje się nudne. Kolejny raz słuchać o tym, że trzeba się modlić, przychodzić do Jezusa, czytać Biblię, żeby Go poznawać. Ale jak potrzebna, jak odświeżająca może być taka "nuda".

Święty Jan Paweł II - "Promieniowanie Ojcostwa"| 14.11.2018r.

artykuł Już po raz dwudziesty pierwszy 27 uczestników z naszej gminy, czyli parafii Przytoczna, Goraj i Rokitno, brało udział w modlitewnym wychwalaniu Boga śpiewem piosenek religijnych. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z Domem Kultury, księżmi proboszczami, szkołami i wieloma sponsorami, zadbało zarówno o stronę duchową, jak i materialną imprezy.

Z pamiętnika młodej żony...| 15.10.2018r.

artykuł Przepis na szczęście?
Od ślubu minęły tylko dwa miesiące. Niedoświadczona żona tak mało może jeszcze powiedzieć na temat małżeńskiego życia. To prawda, bo jeszcze wiele dni musi upłynąć, by poznać smak wspólnej codzienności. Teraz jest słodki i ma się wrażenie, że ten "miodowy miesiąc" będzie trwał długo...

Dialog| 18.03.2018r.

artykuł V Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 18.03.2015r.
Jak wybierać dobro, skoro tak nachalnie narzuca się nam zło? Samemu się nie da. Ale da się to z Tym, kto umiał wybrać dobro moje i Twoje, a sam poniósł mękę i śmierć. Z Jezusem można żyć dobrze, czyli ufając Mu ciągle powstawać na drodze do mety tego życia i drodze do początku życia w pełni.

Wiara kluczem do narodzenia z Ducha i pełni życia| 18.03.2018r.

artykuł IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 11.03.2018r.
Jak narodzić się na nowo? I po co? To nie takie proste, ale to też nie tylko nasze działanie. Wiara jest potrzebna, ale też można o nią prosić. Warto podjąć współpracę z Bogiem, bo radość z powtórnego jest tego warta.

Umysł i serce. Dom modlitwy czy targowisko?| 05.03.2018r.

artykuł III Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 04.03.2018r.
Warto zachować porządek i higienę nie tylko na zewnątrz. W naszym wnętrzu też może panować chaos, nastawienie na szukanie win u innych zamiast szukania dobra i dziękowania za nie. Umysł i serce mamy jedno, warto je napełniać we właściwej kolejności i tym co nas ubogaca i czyni lepszymi.

"Osobowe" Prawo| 19.02.2018r.

artykuł II Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 25.02.2018r.
Mówiąc o prawie, możemy od razu pomyśleć o paragrafach, normach i zakazach. Jednak inaczej podchodzi się do prawa, gdy rozumiemy je, jako czyjś dobry przykład, którego nie można zlekceważyć. Najlepiej jak prawo ustanawia Osoba, co do której nie ma wątpliwości, że Jej na nas zależy.

Pustynia| 19.02.2018r.

artykuł I Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 18.02.2018r.
Czy takie miejsce jak pustynia jest w ogóle potrzebne? Jezus pokazał nam, że tak. Pozwala ona doświadczyć przez nas siebie samych, naszych ograniczeń, ukrytych pragnień i zastanowić się nad tym, co prawdziwie jest istotne. To miejsce duchowej walki, ale też miejsce smakowania duchowych zwycięstw.

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00

log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.

log Mini galeria
Losowe zdjęcie