log Strona główna

Drodzy Parafianie

Zgodnie z nowymi zasadami w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego od soboty 30 maja 2020 r. nie ma limitu osób przebywających jednocześnie w kościele. Nadal jednak obowiązuje zasłanianie ust i nosa podczas liturgii i nabożeństw.

Proboszcz ks. Sławomir Kupiec

Błogosławiona strata| 05.04.2020r.

artykuł Kilka dni temu w szczególny sposób zastanawiałam się nad fragmentem Ewangelii, który mówi o kuszeniu Jezusa na pustyni. Bóg uświadomił mi, że jedna z pokus, która towarzyszyła tam Jezusowi to pokusa nie tracenia niczego.

Wielkopostny feniks| 26.02.2020r.

artykuł Wkrótce kolejna w moim życiu Środa Popielcowa. Znów podejdę, by przyjąć na głowę popiół. I kolejny raz zastanowię się nad jego symbolicznym znaczeniem. Czasem warto sobie przypomnieć, co Kościół chce nam przez pewne znaki powiedzieć.

Misyjni kolędnicy| 30.01.2020r.

artykuł Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przemieniły się w Misyjnych kolędników. Nawiedziły nasze domy, aby podzielić się radością odnalezienia Jezusa w betlejemskiej stajence przez scenki biblijne i śpiew kolęd razem z domownikami.

Symeon i postanowienia noworoczne| 08.01.2020r.

artykuł W okresie Bożego Narodzenia często słyszymy podczas Mszy Świętej fragmenty Ewangelii mówiące o pierwszych latach życia małego Jezusa. Obserwujemy Jego Rodzinę, widzimy, jak pokonuje różne trudności, uczy się kochać i ufać. Każda taka biblijna historia może być dla nas świetną lekcją.

Dajmy szansę ciszy| 20.12.2019r.

artykuł Rodzina to najmniejsza i najważniejsza wspólnota ludzka. Grono naszych najbliższych, z którymi dzielimy radości, smutki, nadzieje i marzenia. To miejsce, w którym uczymy się kochać, przebaczać, dzielić, towarzyszyć drugiemu człowiekowi.

Dialog| 18.03.2018r.

artykuł V Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 18.03.2015r.
Jak wybierać dobro, skoro tak nachalnie narzuca się nam zło? Samemu się nie da. Ale da się to z Tym, kto umiał wybrać dobro moje i Twoje, a sam poniósł mękę i śmierć. Z Jezusem można żyć dobrze, czyli ufając Mu ciągle powstawać na drodze do mety tego życia i drodze do początku życia w pełni.

Wiara kluczem do narodzenia z Ducha i pełni życia| 18.03.2018r.

artykuł IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 11.03.2018r.
Jak narodzić się na nowo? I po co? To nie takie proste, ale to też nie tylko nasze działanie. Wiara jest potrzebna, ale też można o nią prosić. Warto podjąć współpracę z Bogiem, bo radość z powtórnego jest tego warta.

Umysł i serce. Dom modlitwy czy targowisko?| 05.03.2018r.

artykuł III Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 04.03.2018r.
Warto zachować porządek i higienę nie tylko na zewnątrz. W naszym wnętrzu też może panować chaos, nastawienie na szukanie win u innych zamiast szukania dobra i dziękowania za nie. Umysł i serce mamy jedno, warto je napełniać we właściwej kolejności i tym co nas ubogaca i czyni lepszymi.

"Osobowe" Prawo| 19.02.2018r.

artykuł II Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 25.02.2018r.
Mówiąc o prawie, możemy od razu pomyśleć o paragrafach, normach i zakazach. Jednak inaczej podchodzi się do prawa, gdy rozumiemy je, jako czyjś dobry przykład, którego nie można zlekceważyć. Najlepiej jak prawo ustanawia Osoba, co do której nie ma wątpliwości, że Jej na nas zależy.

Pustynia| 19.02.2018r.

artykuł I Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 18.02.2018r.
Czy takie miejsce jak pustynia jest w ogóle potrzebne? Jezus pokazał nam, że tak. Pozwala ona doświadczyć przez nas siebie samych, naszych ograniczeń, ukrytych pragnień i zastanowić się nad tym, co prawdziwie jest istotne. To miejsce duchowej walki, ale też miejsce smakowania duchowych zwycięstw.

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00

log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.

log Mini galeria
Losowe zdjęcie