log Strona główna

Relacja na żywo - kliknij w link
23 Festiwal Piosenki Religijnej

Rachunek sumienia, w którym nie liczą się grzechy, ale twoja relacja z Bogiem

Ta modlitwa trwa tylko 15 minut. Praktykowana każdego dnia skutecznie porządkuje relację z Bogiem, innymi ludźmi oraz z samym sobą. Koniecznie musisz ją poznać.

Ignacjański rachunek sumienia...
Wideorelacje z uroczystości I Komunii Świętej 2021

Sobota 15.05.2021 r. godz. 10.00
Sobota 15.05.2021 r. godz. 12.00
Niedziela 16.05.2021 r. godz. 9.00
Niedziela 16.05.2021 r. godz. 10.30

Wciąż unosi się nad wodami| 18.05.2021r.

artykuł Wiosna przyszła pełną parą. Dużo bardziej wytęskniona i oczekiwana niż zwykle, bo długo w tym roku kazała na siebie czekać. Ale jest! I świat znów zachwycił swoim pięknem.

Krótka recenzja pewnej książki - czyli o tym, czego nam brakuje| 08.02.2021r.

artykuł Pod koniec stycznia wzięłam do ręki zbiór reportaży Mariusza Szczygła pod tytułem "Nie ma". Książka została w 2019 roku nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Nike. Przyznało ją nie tylko jury, ale także publiczność. Rzadko sięgam po reportaże. Pozycje nagrodzone też czasem rozczarowują. Tym razem jednak się nie zawiodłam.

Zapach kawy| 15.12.2020r.

artykuł Dochodziła północ. Zasypiała już, gdy ktoś zaczął dobijać się do jej drzwi. Przez moment zastanawiała się czy udawać, że śpi. Miała za sobą bardzo ciężki dzień. Już od kilku godzin marzyła o tym, by położyć się i dać się objąć Morfeuszowi. Na tę upragnioną randkę będzie musiała jednak jeszcze trochę poczekać.

Wkrótce spotkają się znowu| 04.11.2020r.

artykuł Uliczny gwar, ruch aut, dźwięk klaksonów i przejeżdżających tramwajów. Wszyscy gdzieś się spieszą. W tym mieście nigdy nie ma chwili spokoju. Gdyby tak można było trochę zwolnić. Ona nie zwracała na nic uwagi, pogrążona we własnych myślach. Tam też gonitwa, niepokój, stres.

Być jak druh Wicek| 29.06.2020r.

artykuł Czym jest świętość? Wielu z nas kojarzy się ze wzniosłym i szlachetnym, nieskazitelnym życiem według Bożych nakazów. Tak rozumiana świętość jest poza zasięgiem – mogłaby zdarzać się tylko osobom idealnym, których przecież nie ma.

Dialog| 18.03.2018r.

artykuł V Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 18.03.2015r.
Jak wybierać dobro, skoro tak nachalnie narzuca się nam zło? Samemu się nie da. Ale da się to z Tym, kto umiał wybrać dobro moje i Twoje, a sam poniósł mękę i śmierć. Z Jezusem można żyć dobrze, czyli ufając Mu ciągle powstawać na drodze do mety tego życia i drodze do początku życia w pełni.

Wiara kluczem do narodzenia z Ducha i pełni życia| 18.03.2018r.

artykuł IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 11.03.2018r.
Jak narodzić się na nowo? I po co? To nie takie proste, ale to też nie tylko nasze działanie. Wiara jest potrzebna, ale też można o nią prosić. Warto podjąć współpracę z Bogiem, bo radość z powtórnego jest tego warta.

Umysł i serce. Dom modlitwy czy targowisko?| 05.03.2018r.

artykuł III Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 04.03.2018r.
Warto zachować porządek i higienę nie tylko na zewnątrz. W naszym wnętrzu też może panować chaos, nastawienie na szukanie win u innych zamiast szukania dobra i dziękowania za nie. Umysł i serce mamy jedno, warto je napełniać we właściwej kolejności i tym co nas ubogaca i czyni lepszymi.

"Osobowe" Prawo| 19.02.2018r.

artykuł II Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 25.02.2018r.
Mówiąc o prawie, możemy od razu pomyśleć o paragrafach, normach i zakazach. Jednak inaczej podchodzi się do prawa, gdy rozumiemy je, jako czyjś dobry przykład, którego nie można zlekceważyć. Najlepiej jak prawo ustanawia Osoba, co do której nie ma wątpliwości, że Jej na nas zależy.

Pustynia| 19.02.2018r.

artykuł I Niedziela Wielkiego Postu, rok B. 18.02.2018r.
Czy takie miejsce jak pustynia jest w ogóle potrzebne? Jezus pokazał nam, że tak. Pozwala ona doświadczyć przez nas siebie samych, naszych ograniczeń, ukrytych pragnień i zastanowić się nad tym, co prawdziwie jest istotne. To miejsce duchowej walki, ale też miejsce smakowania duchowych zwycięstw.


log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2021

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 442132 gości.