log Artykuły

Kochaj, wierz, marz, trwaj w nadziei. Żyj Bożą łaską!| 23.09.2017r.

artykuł Do życia nadzieją każdego dnia i niezależnie od warunków zewnętrznych zachęcił Ojciec Święty wiernych podczas audiencji ogólnej - 20.09.2017r.

Tu i teraz| 04.09.2017r.

artykuł Jest kilka definicji łaski Bożej. Jedna z moich ulubionych brzmi: Łaska to działanie Boga w życiu człowieka. Często zadajemy sobie pytanie o obecność Boga w naszej codzienności. Mówimy nawet czasem, że On nie działa, nic nie robi. Czy to oznacza, że nie ma dla nas łaski?

Nadzieja| 07.08.2017r.

Są rzeczy znane i nieznane, a pomiędzy nimi drzwi.
William Blake

11 października
Leżę tutaj już tydzień i patrzę jak kretynka w sufit. Właściwie nie ma dla mnie ani przyszłości, ani nawet teraźniejszości. Całe moje "teraz" jest jakby poza mną. Nie potrafię nawet ubrać w słowa tego, co się ze mną dzieje. To taki lęk przed tym, że jak się coś napisze, to nie ma od tego odwrotu. Słowo ma wielką moc. Wiem coś o tym, przecież jestem polonistką. Może kiedyś będę gotowa, żeby napisać tutaj o mojej teraźniejszości...

Dokąd idziesz?| 29.05.2017r.

Istnieć oznacza być ciągle w drodze. Dążymy do realizacji naszych planów, marzeń. Chcemy się nieustannie rozwijać. Na szlaku spotykamy też innych ludzi, którzy również gdzieś zmierzają. Życie nie lubi stagnacji. Kiedy osiągniemy jedno, znajdujemy coś nowego, do czego warto dążyć.

Możesz być herosem| 07.04.2017r.

Codzienność pędzi tak szybko, że nie zauważamy, kiedy przychodzi weekend. On również niepostrzeżenie znika. Mamy wiele różnorodnych zajęć. Chyba nie ma nic złego w tym, że świat pędzi – tak po prostu jest. Ważna staje się natomiast nasza postawa. Czy potrafimy zatrzymać się chociaż na chwilę?

Duchowa Adopcja| 13.03.2017r.

artykuł Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Okres Wielkiego Postu: jak dobrze go przeżyć?| 27.02.2017r.

Wielki Post, jako szczególny okres w życiu chrześcijanina, wywołuje w nas dużo pytań. Czy wystarczy tego, że nie będę jeść mięsa i słuchać muzyki? Ile razy muszę wziąć udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej? Czym dla mnie jest Wielki Post – nudną tradycją moich babć i dziadków lub czymś więcej? A dlaczego kapłan z ambony mówi, że Wielki Post jest moją szansą? Jak ją wykorzystać? Jak wybrać odpowiednie dla siebie postanowienie wielkopostne? A jeśli w czasie postu nagle "potknę się" i nie dotrzymam postanowienia? Czy to jest grzech ciężki? O pomoc w wyjaśnieniu tych wątpliwości poprosiliśmy ks. Wiktora Chańkę, wikariusza kościoła św. Franciszka Ksawerego w Grodnie.

Co robił anioł w supermarkecie?| 31.12.2016r.

Zatłoczone ulice i sklepy pełne zabieganych klientów, którzy do ostatniej chwili robią "ostatnie" zakupy. Dobrze znamy ten przedświąteczny pośpiech. Czy w takim zamieszaniu jest miejsce na Bożą interwencję i poruszenia ludzkich serc?

W jakim języku kochasz?| 15.12.2016r.

artykuł Pewien chrześcijański terapeuta małżeński, Gary Chapman, na podstawie swoich wieloletnich obserwacji podczas pracy z parami w kryzysie wysnuł bardzo ciekawe wnioski. Jego zdaniem każdy z nas kocha, posługując się swoim ulubionym językiem miłości.

XIX Festiwal Piosenki Religijnej| 03.11.2016r.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego po raz kolejny Dom Kultury w Przytocznej był miejscem dzielenia się radością śpiewu na chwałę Pana. Dwudziestu pięciu uczestników w różnym wieku rywalizowało w konkursie o Aniołki, będące głównymi nagrodami w poszczególnych kategoriach.

Strona 4 z 8
< 1 2 3 4 5 6 7 > >>

log Msze święte

Kościół w Przytocznej
niedziele i święta:
9.00, 12.00, 17.00
od wtorku do piątku: 18.00
sobota: 10.00 i 18.00

Kościół w Nowej Niedrzwicy
niedziela: 10.30
środa: 16.30

log Adoracje

Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca
po wieczornej Mszy Św.
do godz. 21.00


log Modlitwa

Boże w Trójcy jedyny, Ojcze, Synu i Duchu Święty, odwieczna tajemnico doskonałej jedności w ofiarnej miłości Jezusa Chrystusa, wysłuchaj naszych próśb i przybądź nam z pomocą: kształtuj i rozwijaj swoją łaską ludzkie więzi, rozpal w nas pragnienie do pełnienia dobrych uczynków, abyśmy Twoim miłosierdziem umocnieni i zjednoczeni w Twojej miłości, przyczyniali się do rozszerzania Królestwa Bożego na ziemi. Amen.


log Mini galeria
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie
Losowe zdjęcie

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Trójcy Świętej
ul. Jeziorna 8
66-340 Przytoczna
tel. 95 749 34 92


Copyright © Parafia Przytoczna 2015-2020

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wykonanie: wkudlin

Odwiedziło nas 349130 gości.