Wielkopostny feniks| 26.02.2020r.

artykuł Wkrótce kolejna w moim życiu Środa Popielcowa. Znów podejdę, by przyjąć na głowę popiół. I kolejny raz zastanowię się nad jego symbolicznym znaczeniem. Czasem warto sobie przypomnieć, co Kościół chce nam przez pewne znaki powiedzieć.

Misyjni kolędnicy| 30.01.2020r.

artykuł Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przemieniły się w Misyjnych kolędników. Nawiedziły nasze domy, aby podzielić się radością odnalezienia Jezusa w betlejemskiej stajence przez scenki biblijne i śpiew kolęd razem z domownikami.

Symeon i postanowienia noworoczne| 08.01.2020r.

artykuł W okresie Bożego Narodzenia często słyszymy podczas Mszy Świętej fragmenty Ewangelii mówiące o pierwszych latach życia małego Jezusa. Obserwujemy Jego Rodzinę, widzimy, jak pokonuje różne trudności, uczy się kochać i ufać. Każda taka biblijna historia może być dla nas świetną lekcją.

Dajmy szansę ciszy| 20.12.2019r.

artykuł Rodzina to najmniejsza i najważniejsza wspólnota ludzka. Grono naszych najbliższych, z którymi dzielimy radości, smutki, nadzieje i marzenia. To miejsce, w którym uczymy się kochać, przebaczać, dzielić, towarzyszyć drugiemu człowiekowi.

Radosne śpiewanie| 07.11.2019r.

artykuł Już po raz XXII przeżywaliśmy radosne śpiewanie na chwałę Bożą podczas Festiwalu Piosenki Religijnej. Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Domu Kultury, przy pomocy przedszkola i szkół podstawowych, zadbali o przygotowanie dzieci do śpiewu. Każde otrzymało podarki ufundowane przez licznych sponsorów.

To jeszcze nie koniec| 21.10.2019r.

artykuł Październik wkracza już w końcową fazę. Można nawet zacząć odliczać dni do kolejnego miesiąca. Kończy się czas szczególnej pamięci o Maryi i modlitwie różańcowej. Ale wcale nie musi tak być.

Święty Paweł miał rację| 21.10.2019r.

artykuł Jakiś czas temu pisałam o pięciu językach miłości, czyli o głównych sposobach, w jaki ludzie okazują sobie miłość. Są to: afirmacja, spędzanie czasu, dotyk, prezenty, okazywanie pomocy. Jeśli nauczymy się mówić językiem drugiej osoby, sprawimy, że ona ciągle będzie czuła się kochana. Oczywiście warto podjąć ten wysiłek.

Zwyczajna wyjątkowość... Czyli o tym jak nie czekać na znak| 03.06.2019r.

artykuł Maj – miesiąc Pierwszej Komunii Świętej dla wielu dzieci. W tym czasie, częściej niż zwykle, zdarza mi się wspominać swój własny czas świętowania i tego bliskiego spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

Postanowienia wielkopostne. Szansa na sukces.| 06.03.2019r.

artykuł Jak to się dzieje, że często tracimy zapał już na początku Wielkiego Postu? Mamy ogromne ambicje, tak zwane szczere chęci, a później okazuje się, że znowu nie wyszło i zniechęcamy się zupełnie, rezygnując z wysiłku.

Szatańskie szepty| 11.12.2018r.

artykuł Za nami rekolekcje adwentowe. Szczególny czas zamyślenia i przypomnienia sobie podstaw relacji z Bogiem. Może to wydaje się nudne. Kolejny raz słuchać o tym, że trzeba się modlić, przychodzić do Jezusa, czytać Biblię, żeby Go poznawać. Ale jak potrzebna, jak odświeżająca może być taka "nuda".

< 1 2 3 4 5 6 > >>